अमेरिकामा ७.० म्याग्निच्यूडको शक्तिशाली भूकम्प:

एजेन्सी – अमेरिकाको अलास्कामा ७.० म्याग्निच्यूडको शक्तिशाली भूकम्प गएको छ ।अमेरिकी भूगर्भ विभागका अनुसार अलास्का राज्यको सबैभन्दा ठूलो शहर एकोंरेजको ११ किलोमिटर उत्तरलाई केन्द्रबिन्दु बनाएर भूकम्प गएको हो । भूकम्पपछि थुप्रै पराकम्पहरु गएको अमेरिकी भूगर्भ विभागले जनाएको छ भूकम्पबाट ठूलो भौतिक क्षति भए पनि मानवीय क्षति भने भएको छैन । भूगर्भ विभागले पराकम्पहरु अझै ठूलो संख्यामा आउन सक्ने भन्दै नागरिकलाई सुरक्षित रहन आग्रह गरेको छ ।

अहिलेसम्म ४० वटा पराकम्प आइसकेको छ । त्यसमा पनि १० वटा पराकम्प ४।० म्याग्निच्यूडभन्दा माथिका छन् भने ३ वटा पराकम्प ५।० म्याग्निच्यूडभन्दा माथिको रहेको अलास्का अर्थक्वेक सेन्टरले जनाएको छ भूकम्पका कारण घरहरु केही भत्किएका छन् । राजमार्गहरु चिराचिरा परेका छन् । त्यस्तै भूकम्पसँगै सुनामी आउने खतरा रहेको भन्दै अधिकारीहरुले सतर्क रहन आग्रह गरेका छन् ।

sourcde;postkathmandu

(Visited 1 times, 1 visits today)

Similiar Post